ÜRÜN DETAY

DynamicArm dirsek üstü kol protez sistemi


Ürün Kodu: 1582
Fiyat: Girilmedi

El ve dirseğin doğal hareketi

 

Dirsek üstü amputasyonları özel bir durum oluşturur, çünkü elin işlevlerinin yanında dirseğin fonksiyonlarının da protez tarafından yerine getirilmesi gerekir. DynamicArm dirsek eklemi, özel teknolojisi sayesinde hareketlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar. DynamicArm, kaslarınızdan gelen sinyallerle kontrol edilir ve bir elektrik motoru ile çalışır. DynamicArm kontrol birimi, kas sinyallerini aynı zamanda protez ele de aktarır ve elin açılıp kapatılmasının yanında rotasyonu da sağlanır. DynamicArm'ı gerip bükebilirsiniz de...

 

DynamicArm'ın Ottobock VariPlus Speed eli ile kullanılması tavsiye edilir. VariPlus Speed protez el, diğer ellerden 3 kat hızlı açılıp kapanabilir. DynamicArm ve VariPlus Speed bileşimi protez, nesneleri rahatlıkla tutmanızı ve kavramanızı sağlayarak iş hayatınızı, günlük yaşantınızı ve boş zamanlarınızı aktif yaşamanızı sağlar.

Güvenli tutuş

SensorHand Speed'de bulunan Otokavrama özelliği, tuttuğunuz nesnenin elinizden kayması durumunda devreye girer. Kavrama gücü saliseler içinde artarak elinizdeki nesneyi güvenle tutmaya devam etmenizi sağlar.

Hızlı refleksler

Yüksek hızlarda SensorHand, Speed diğer elektrikli ellere göre 3 kat daha hızlı açılır ve kapanır. Bu oransal hız saniye 300 mm'ye kadar çıkar.

Konrol kuvvetleri

Kavrama hızı ve gücü iki sensörle devamlı ölçülerek kas sinyalleri ile orantılı olarak ayarlanır. Hassas nesneleri (örneğin domates) kavramak veya tutmak da herhengi bir problem teşkil etmez.

Doğal dinamikler

DynamicArm doğal olmayan ve istenmeyen hareket yapmanızı engeller. Hareketlerinizin başlangıcı hep kontrollüdür ve hareketinizi bitirirken de el ve kol yavaşlar.

Rahat yürüyüş

Elektronik olarak kontrol edilen fleskiyon yardımı, dirsek ekleminin fleksiyonu sırasında devreye girerek, örneğin yürürken kolunuzu serbestçe salladığınızda bu hareketi dışarıya fark ettirmeden ve ses çıkartmadan yavaşlatır.

Protez eldivenler

Doğal görünümlü protez eldivenlerde 6 ayrı renk seçeneği bulunmaktadır. Çok katmanlı yapısı bir derinlik hissi verir. En dıştaki yüzeyde ise insan cildindeki damarların doğal görünümü vardır.

Bileğin rotasyonu

Kas sinyallerinizle, diğer elinizin yardımı olmadan bileğinizi içe veya dışa doğru çevirebilirsiniz.

Akıcı hareketler

DynamicArm ile bir anda birden fazla hareket yapabilirsiniz. Kolu uzatmak, bileği çevirmek ve bir nesneyi kavramak gibi...

DETAYLI BİLGİ 

0530 108 53 25 - 26


Etiketler: etiker,