KAPAT× Telefon 0 242 242 3 666
Ürün Adı: ReWalk
Ürün Kodu 1733
Kategorisi ReWalk

ReWalk Nedir?

 ReWalk ürünü, omurilik yaralanması (SCI) olan kişilerde kalça ve dizlerde hareket oluşturarak bu kişilerin dik durmasını, yürümesini, dönmesini ve merdiven çıkıp inmesini sağlayan giyilebilir nitelikte motorlu bir robotik dış iskelettir. * Sistem, giyilerek bağlanan bir destek sistemi, bilgisayar bazlı bir kontrol sistemi ve hareket sensörleri vasıtasıyla kullanıcı tarafından tetiklenebilen bir hareketlilik sağlamaktadır. Sistem, bacaklardaki doğal yürüyüş paternini taklit ederek bağımsız ve kontrollü yürüyüş sağlar.

ReWalk teknolojisi, evde, işte ve sosyal ortamlarda tüm gün kullanılabilir. ReWalk, en çok kullanılan ve gerek klinik çalışmalarda gerekse kapsamlı laboratuvar testleriyle üzerinde en fazla araştırma yapılan dış iskelet sistemdir.

   ReWalk, omurilik yaralanması (SCI) olan kişilerde motorlu bir sistemle kalça ve dizlerde hareket oluşturarak bu kişilerin dik durmasını, yürümesini, dönmesini ve merdiven çıkıp inmesini sağlayan  giyilebilir nitelikte bir robotik dış iskelettir.

 

ReWalk kapsamında şu anda mevcut sistemler şunlardır:
ReWalk Personal:

 Kişilerin her gün ve tüm gün boyunca evde ve sosyal ortamlarda kullanabilecekleri, kullanıcıya göre uyarlanabilen sistemdir.

ReWalk Rehabilitation: 

Bu sistem, klinik rehabilitasyon ortamında kullanılmak üzere tasarlanmış olup kullanıcılarına çok faydalı egzersiz ve terapi eğitimi sağlar.

ReWalk, ABD’de Amerikan Gıda ve İlaç Kurumundan (FDA) 2014 yılında piyasaya sunum izni alınmış ilk dış iskelet sistemidir.
Dünyanın diğer bölgelerinde ise CE sertifikası olan ve yerel mevzuatlara göre onaylı bir sistemdir.

ÖZELLİKLER

 

Yürüyüşten de Öte

ReWalk, uzun araştırmalar sonucu ortaya konmuş bir üründür. Hafif ve giyilebilen bir dış iskelet şeklinde olan ürün, kalça ve dizlere monte edilmiş ve pille çalışan motorlarla işlev görür.

 

 

 

 

 

ReWalk Rehabilitation System

ReWalk Rehabilitation System; ReWalk Personal Sistemi satın alan kişilere sistemi evde ve sosyal ortamlarda kullanabilmeleri için hazırlık eğitimi de verilebilmektedir.

 

ReWalk Robotics Hakkında

ReWalk Robotics, tekerlekli sandalyeye bağımlı kişilerin tekrar ayağa kalkmasını ve yürümesini sağlayan dış iskelet ürünlerini tasarlayan, geliştiren ve pazarlayan yenilikçi bir tıbbi cihaz şirketidir.

 

 

 

 

 

ENDİKASYONLAR

 • Cihazı aşağıdaki ön koşulları karşılayan kişiler kullanabilir:
 • El ve omuzların koltuk değneği veya yürüteç desteği açısından yeterli olması;
 • Sağlıklı kemik yoğunluğu;
 • İskelette kırık olmaması;
 • EasyStand gibi ayakta durmayı kolaylaştıran bir cihazı kullanabilme;
 • Genel sağlık durumunun iyi olması;
 • 160 cm ila 190 cm arası boy (5′ 3″ – 6′ 2″)
 • En fazla 100 Kg vücut ağırlığı (220 lbs)

KONTRENDİKASYONLAR

Aşağıdaki özellikleri haiz kişilerin ReWalk™ ürününü kullanması tavsiye edilmez:

 • Hastalık geçmişinde SCI (MS, CP, ALS, TBI vs) haricinde ağır nörolojik yaralanmalar geçirmiş kişiler;
 • Mevcut durumlarında ağır tıbbi rahatsızlıkları olanlar: enfeksiyon, dolaşım, kalp ve akciğer rahatsızlıkları, dekübitus ülseri;
 • Ağır derecede spastisite (Ashworth 4)
 • Dengesiz omurga veya iyileşmemiş kol veya bacak veya pelvik kırıkları olan kişiler;
 • Heterotopik katılaşma;
 • Önemli derecede sürekli kas kasılması yaşayan kişiler;
 • Psikiyatrik veya bilişsel açıdan cihazı uygun kullanabilme ehliyeti olmayan kişiler;
 • Hamilelik.

KİMLER KULLANABİLİR?

    El ve omuzların koltuk değneği veya yürüteç desteği açısından yeterli olması; Sağlıklı kemik yoğunluğu; İskelette kırık olmaması; EasyStand gibi ayakta durmayı kolaylaştıran bir cihazı kullanabilme; Genel sağlık durumunun iyi olması; 160 cm ila 190 cm arası boy; En fazla 100 Kg vücut ağırlığı.

TEKNİK SERVİS

   ReWalk Robotics, ürünün teslimi ve kurulumundan başlayarak kullanım ömrünün sonuna kadar en iyi şekilde teknik servis desteği vermeyi taahhüt eder.

   Servis hizmeti, cihazın kurulumu ile başlar ve müşterinin uzaktan telefonla, e-posta yoluyla veya gerektiğinde yüz yüze görüşerek desteklenmesi ile devam eder.

 

 

Bize Ulaşın
Bahçelievler Mh. Konyaaltı Cd. No.64/A - Antalya / TÜRKİYE
 
Telefon
Telefon: 0 (242) 242 3 666
Gsm: 0 530 108 53 25-26
Fax: 0 (242) 242 9 666
 
E-Mail
              info@fizimedmedikal.com