ÜRÜN DETAY

SKOLYOZ OTURMA SİSTEMİ


Ürün Kodu: 1608
Fiyat: Girilmedi

Başlıklı Skolyoz Oturma Sistemi (SD2 Model) ile çocuğunuzun doğru bir şekilde Skolyoz Oturma Koltuğu ya da Skolyoz Oturma Minderinde oturması ile skolyoz oluşumunun engellenmesini sağlamış olursunuz.

Evde, okulda, arabada ve seyahatlerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir ürün olup ürünlerimizin ismi Skolyoz Araba koltuğu, Skolyoz Seyahat Koltuğu, Skolyoz Araç Koltuğu, Skolyoz Destek Koltuğu isimleriyle de anılmaktadır.  

SDS Skolyoz oturma sistemi  CP, SMA, Kas Hastalığı, Skolyoz Rahatsızlığı ve Özel gereksinimli rahatsızlığı olan çocuklarımız gibi durumlarda kullanabileceğiniz kolay ve pratik üründür. Ürünümüzün üzerinde bulunan Skolyoz Kemeri ile çocuğunuzun güven içerisinde kalma rahatlığını, mutluluğunu, konforunu ve dolayısı ile skolyoz oturma desteklerini sağlamış olursunuz.

SDS Skolyoz  Oturma sistemi ile, Özel gereksinimli çocuklar için ihtiyaçını karşımak için tasarladığımız SDS SYSTEM , özel skolyoz destek malzemelerinden üretilmiş olup skolyoz oturma desteğine ihtiyaç duyan kişinin  durumuna göre ayarlanabilme özelliğine sahip İLK  ve TEK  üründür. Baş ve yan desteklerin genişliği isteğe bağlı ayarlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde çocuğunuzun doğru pozisyonda daha sağlıklı ve konforlu oturmasını sağlamış olursunuz. Çok rahat kullanımı olan bu sistem skolyoz önlemeye yardımcı olmakta ve kişinin skolyoz oturma desteklerini sağlamış olmaktadır.

SDS Skolyoz Oturma Sistemi, özel kesilmiş ve tasarlanmış skolyoz oturma minderi ya da skolyoz destekleme koltuğu baş ve yan desteği istenilen şekilde ayarlanabilmekte ve bir nevi skolyoz korsesine benzemektedir. Aynı zamanda bu sistem skolyoz sandalyesi gibi kullanılmakta ve özel gereksinimli çocuğunuzun konforlu bir şekilde oturumunu sağlamakta, rahat ettirmekte ve doğru oturuşundan dolayı skolyoz önleyici koltuk özelliği ortaya çıkmaktadır.

Skolyoz Oturma Koltuğunuzu, evinizde, özel eğitimlerinizde, arabada, uçakta ve dışarda tekerlekli sandalye veya akülü tekerlekli sandalye  üzerinde de skolyoz destekleme aparatları gibi kullanabileceğiniz skolyoz destekleme ürünleri  olup skolyoz destek uygulamalarını oluşturmakta, omurga eğriliği destekleri vermekte,  kamburluk önlemeye yardımcı olmakta ve Skolyoz destek koltuğu özelliği taşımaktadır.  

Ürün Özellikleri

 • Ürün ihtiyaç duyan kişiye göre özel ölçü alınmakta ve özel olarak imal edilmektedir.
 • SDS Oturma sistemi istediğiniz yerde kullanım imkanı sağlar (tekerlekli sandalye içinde, otobüs, uçak, otomobil (isofix dahilinde), koltukta, tekli bir sandalyede gibi.)
 • Yan destekler istenilen şekilde ayarlanabilir  (içeri ve dışarı – yukarı ve aşağı)
 • Ayarlanabilir Baş desteği bulunmaktadır (yukarı- aşağıya, içeri- dışarı)
 • Kırılmaz çok özel malzemeler ile üretilmektedir. (solid polikarbon)
 • Özel kokusuz medikal sünger kullanılmaktadır.(2 yıl garantili )
 • İstediğiniz şekilde renk secimi yapılabilmektedir.
 • İhtiyaç duyan kişinin kaymasını önlemek için üzerinde kemer bulunmaktadır.
 • Göğüs kemeri çok kullanışlı ve pratiktir.
 • Üzerinde bulunan döşeme kılıfları istenildiğinde çıkartılıp yıkanabilme özelliğine sahiptir.
 • Üreticiye hiçbir şekilde ihtiyaç duymadan rahatlıkla ayarlanabilir bir ürün özelliği taşımaktadır. (Ayarlama anahtarları ihtiyaç duyan ailelerimize ürünle birlikte verilmektedir.)
 • Gerek duyulduğunda ihtiyaç durumuna göre ürün ile birlikte oturma minderi secimi yapılabilmektedir.
 • Skolyoz Oturma Sistemine 2 Yıl Garanti vermekteyiz.