ÜRÜN DETAY

Tübingen Kalça Fleksiyon ve Abdüksiyon Ortezi


Ürün Kodu: 1588
Fiyat: Girilmedi

Anne Karnındaki Kalça Pozisyonu

Profesör Dr. Bernau'ya göre, Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon ortezi bebeğin kalçalarının tamamen ve sorunsuz olarak gelişmesi için mümkün olan en uygun şartları sağlar. Kalça dizplezisi olarak da bilinen asetabulumun geç gelişmesi durumunda, doktorunuz uygun tedavi metodları ve tedavi süresi konusunda size bilgi verecektir.

 

Kalça gelişmesi için en uygun poziyon, bebeğin doğmadan önce anne karnında aldığı pozisyondur. Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon ortezi, bebeğinizin kalça eklemlerinde 90° açıyı geçecek kadar fleksiyona ve abdüksiyona getirir. Bu pozisyon, bebeğinizin kalçalarının anne karnındaki uygun şartlar altındaymışçasına gelişmesine olanak sağlar.

 

• Şimdiye kadar 250,000 bebeğin başarılı tedavileriyle kanıtlanmış metod

• Hafif dizayn bebeğin kalça dizplezisi için sorun yaratmayacak hareketler yapmasına izin verir ve bebeğinizi fazla kısıtlamaz

• Su geçirmez ve tuza dayanıklıdır.

Çocuğunuz İçin Hareket Özgürlüğü

Her ebeveyn gibi siz de çocuğunuzun normal bir şekilde hareket edebilmesini ve tekme atabilmesini istersiniz. Çocuğunuz her çocuk gibi vücudunu tanıyabilmeli ve merakla çevresindeki dünyayı keşfedebilmeli. Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon protezi çocuğunuzun hareket özgürlüğünü kısıtlamaz. Ortezi kullanan çocukların genel motor becerileri, örneğin vücutlarını döndürmeyi öğrenme evresi, ortez kullanmayan çocuklarla kıyaslandığında gecikme göstermez.

Doğal Vücut Duruşu

Doğa kalça dizplezisinin tedavisindeki en iyi rehberdir. Bebeğin anne karnında aldığı pozisyon ve bükülmüş dizler doğal bir poziyondur ve Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon ortezi bebeğinizi bu doğal duruşla pozisyonlandırır. Bu pozisyonla bebeğinizin kalçaları anne karnındaki pozisyonu alarak gelişebilir.

Kolay Kullanım

Doktorunuz tarafından bebeğinize Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon ortezinin ilk uygulaması yapılır ve size ortezi nasıl kullanacağınız ayrıntılarıyla anlatılır. Ortezi kullanma konusunda kısa sürede yeterli bilgiye sahip olacaksınız, çünkü sadece velkroyu ve beyaz kapakları kullanmanız yeterli olacak.

Çabuk Alışma

Bir çok ebeveyn çocuklarının ortezle rahat edemeyeceği konusunda endişelenir, fakat çocuğunuzun orteze ne kadar hızlı alıştığını göreceksiniz. Çocuğunuz kısa bir alışma döneminden sonra ortezin varlığını bile hissetmeyecektir. Yumuşak pedler ve yünlü velkro metaryel de ortezin konforlu olmasını sağlar. Bebeğinizin ortezi kabullenmesi uzun sürerse, doktorunuza danışmalısınız.

Güvenilir Tedavi

Tübingen kalça fleksiyon ve abdüksiyon ortezi 25 yıldır kullanımdadır. Bu ortez yüksek ve kanıtlanmış etkililiğiyle Almanya'da doktorlar tarafından açık ara farkla en fazla kullanılan ortezdir. Bu güne dek bu ortezle 250.000 bebek başarıyla tedavi edilmiştir.

 

Günlük Kullanıma Uygun

Uyurken, Maxi Cosi yada bir araba koltuğunda seyahat ederken, pusette yatarken yada havuzda bebekler için bir yüzme dersine katılırken: Çocuğunuz bu ortezi problem yaşamadan bütün bu aktiviteleri yaparlen kullanabilir. Ortezin dizaynında, ortezi günlük hayatta çıkarmak zorunda kalmamanıza öncelik verilmiştir.

 


Etiketler: etiker,